Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 23 lip 2017, o 05:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: olx - nieuczciwy sprzedający
PostNapisane: 7 cze 2017, o 19:10 
po "pierwszej bazie"

Czołem,

(nie jestem pewny, czy umieściłem temat w odpowiednim dziale, w razie czegoś proszę o przeniesienie do odpowiedniego).

Uwaga na nieuczciwego użytkownika olx. Sprzedał mi towar niezgodny z opisem - mostek miał inną długość niż deklarowana (miało być 45 a przysłał 60mm) oraz wg sprzedającego był nowy, zdjęty z nowego roweru a tak naprawdę nosi ślady użytkowania. Po otrzymaniu paczki zgłosiłem uwagi sprzedającemu, na olx, próbowałem się dodzwonić i napisałem smsa - brak odzewu. Wczoraj wieczorem, po tym smsie, gdy napisałem, że zgłoszę naruszenie na olx i dam negatywną opinię na forach rowerowych zmienił nick z bodajże Salute na Color - taki mi wyświetlało wchodząc na jego profil. Dzisiaj rano konto zostało usunięte, ale udało mi się namierzyć nowe konto, które sprzedaje te same przedmioty które miał wystawione:
https://www.olx.pl/oferta/zamiana-nowy- ... 40ca80462d
https://www.olx.pl/oferta/nowy-napinacz ... ab8d1fea50
https://www.olx.pl/oferta/nowa-korba-tr ... e1c35eea9f
Nie mam jeszcze 100% pewności, że to on, ale daty wystawienia przedmiotów, data powstania profilu i opisy się zgadzają.
Zgłosiłem sprawę do olx, ale to raczej nic nie da. Orientujecie się czy jest jakiś sposób na odzyskanie kasy? Czy zgłoszenie sprawy na policję coś da?

Tytuł: Re: olx - nieuczciwy sprzedający
PostNapisane: 7 cze 2017, o 20:27 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Napisałbym jeszcze na forach i grupach na FB, szybko się zajmą takim gnojem, długo nie będzie mógł nic sprzedać :)

Jeśli chodzi o zwrot kasy, to raczej już po ptokach - więcej Cię wyniesie odzyskanie kasy niż wartość samego towaru. No chyba, że dałeś jakieś kosmiczne pieniądze za mostek...

PostNapisane: 7 cze 2017, o 20:49 
nieśmiały forumowicz

Z tego co się orientuję to na olx jest lipa z ochroną przed nieuczciwymi sprzedawcami. Gdzieś czytałem, że to działa jak ogłoszenie z gazety, nie wiesz na kogo trafisz.

PostNapisane: 7 cze 2017, o 21:18 
po "pierwszej bazie"

napisałem na forumrowerowe.org i tutaj - na tą chwilę tylko w tych miejscach mogę. No i zgłosiłem jego nowe konto. Z utratą kasy już się pogodziłem, teraz raczej zostaje utrudnienie gościowi sprzedaży kolejnych rzeczy.
A z tą ochroną to niestety racja. Jak dotąd nigdy nie miałem tam problemów, a kilkanaście rzeczy tam sprzedałem i kupiłem ale po tym razie zakończę zakupy na olx na odległość

edyta:
Już na 100% wiem, że to podane przeze mnie konto to ten oszust. Jakby kogoś interesowały historie o żonie, zazdrości i rowerach to zachęcam do przeczytania naszego dialogu... :|

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sorry, że tak porcjami, ale żaden serwer obrazków nie chciał przyjąć dialogu złożonego do kupy..

Strefa czasowa: UTC + 1