Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 11 gru 2018, o 04:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Portal z miejscówkami i obiektami sportowymi: extrememap.com
PostNapisane: 11 paź 2016, o 14:25 
nieśmiały forumowicz

Witam wszystkich.

Niedawno zbudowałem portal, dzięki któremu użytkownicy mogą z łatwością znaleźć miejsca do realizowania swoich ekstremalnych pasji, takich jak np. freeride i downhill. Działa on w taki sposób: wchodzimy na stronę, wybieramy kategorie które nas interesują (np. fr, dh, snowpark, skoki na linie, bungee, ściany wspinaczkowe itp), zbliżamy mapę do obszaru, który nas ciekawi i możemy w łatwy sposób przejrzeć zdjęcia, filmy i komentarze miejscówek w danym rejonie.

Chciałbym porozmawiać z forumowiczami co sądzicie o takim pomyśle?

Oczywiście zarejestrowany użytkownik może dodawać swoje zdjęcia i filmy, obiekty, komentarze oraz łapki (coś podobnego do lajków z facebooka).

Portal dopiero raczkuje, jednak już po pierwszych tygodniach widzę, ze zainteresowanie nim jest równe 0. Bez zgody administratora nie podaję linku do portalu. Wolę zostać forumowym kolegą niż wykopanym spamerem :D

Ostatnio edytowano 11 paź 2016, o 22:34 przez kojot, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Portal z miejscówkami i obiektami sportowymi
PostNapisane: 11 paź 2016, o 14:35 
całkiem rozkręcony forumowicz

Może brak zainteresowania związany jest z kiepską pozycją w google?

PostNapisane: 11 paź 2016, o 16:00 
nieśmiały forumowicz

Tak, to prawda, na chwilę obecną google bot praktycznie w ogóle nie indeksuje strony. Ogólnie portal ma mało treści i jest słabo rozreklamowany. I właśnie o te treści chodzi ;)

Takimi miejscówkami idealnie pasującymi do portalu są single w Żelebsku, Krasnobrodzie i Kawęczynku. Sam przez długi czas ich szukałem na podstawie opisów z tego forum, potem dokładnie wytłumaczyli mi koledzy z Konkretu. Dzisiaj dopiero poznałem serwis trailforks :) w którym można znaleźć dokładne położenie tych ścieżek.

Z tego powodu chcę porozmawiać z riderami, którzy te ścieżki budowali. Czy możecie je dodać do mojego portalu? Czy ogólnie nie podoba Wam się pomysł dzielenia takimi informacjami?

PostNapisane: 11 paź 2016, o 16:19 

Wprawdzie nie jeżdżę singlami ale podejrzewam, że niektóre z tych tras nie za bardzo mogą być powszechnie znane, bo są delikatnie mówiąc "nielegalne". ;)

PostNapisane: 11 paź 2016, o 16:48 
nieśmiały forumowicz

Czytając przepisy z ustawy o lasach państwowych dowiedziałem się, że można dostać 250 zł kary za wyniesienie szyszki z lasu :D a za wykopanie dołu..

Jednak z drugiej strony w internecie trafiłem na taki link: http://pomba.pl/tbs-lasy-panstwowe/
Znalazłem też wiele opinii, że leśnicy nie robią problemów z budową singli i że warto to z nimi ustalić przed pójściem z łopatą do lasu :) ale ja tylko mogę teoretyzować, czekam na głos od osób, które znają ten temat od praktycznej strony :)

PostNapisane: 11 paź 2016, o 20:36 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
To trochę ode mnie...

Pomysł na taki portal świetny, sam w czasie zakładania forum o czymś takim myślałem, ale nie znam się na jakimkolwiek programowaniu, no i myślałem tylko o rowerach. Moje marzenia spełnił Trailforks, na który wrzucam okoliczne trasy, jeśli tylko mi na to pozwalają....chęci :)

Co do legalności tras, to jest tak, jak Tomek pisze - zero legalu, czyli można mieć problemy. Tak było w Zwierzyńcu, gdzie nasza trasa w wąwozie została potraktowana kilkunastoma ściętymi drzewami i do dzisiaj jest nieprzejezdna. Problemy były też w Krasnobrodzie, ale tam akurat nie my kopaliśmy, w każdym razie tej trasy już nie ma. Są inne :D

Tak na prawdę, ze wszystkim da się dogadać z kumatymi ludźmi, np w Hoszni Ordynackiej dostaliśmy zielone światło na rycie od tamtejszego gajowego - kopiemy ile tylko chcemy, byle nie wycinać drzew. Plan spalił na panewce, bo ciężko z dojazdem autem do Łyśca jak i z samą ekipą kopiącą, która by się tym zajęła. Było, minęło.

Co do popularności, to masz jeden problem - ****ny fejsbuk - ludziom nie chce się dodawać, grzebać, edytować i wypowiadać poza nim. Popatrz na to forum, które żyłoby pięknym życiem, gdyby udzielało się tu tylko z 10 osób. Temat rowerów i Roztocza jest na tyle obszerny, że forum powinno pękać w szwach od informacji. Nie pęka, chyba, że założę temat. Nie zmienia to faktu, że utrzymuję domenę i serwer, bo traktuję to forum jak moje dzieciątko i po prostu szkoda mi się go pozbywać. Niestety, nie mam też ani czasu ani umiejętności żeby całość jakoś odświeżyć i pchać z pompą do przodu, nie samemu.

W każdym razie, podawaj link do portalu bez obaw, będę się cieszył, jeśli wzajemnie będziemy się wspierać i promować....także przez fejsa... :)

PS: jeśli gadałeś z chłopakami z Konkretu, to pewnie byłem częścią tej rozmowy :D PZDR

PostNapisane: 11 paź 2016, o 22:33 
nieśmiały forumowicz

Tak Wojtek, to Ty tłumaczyłeś mi z Pawłem (chyba, jeśli pomyliłem imię to przepraszam) dojazd do singli w Żelebsku ;)

Przykro mi słyszeć takie niefajne przygody z trasami w lesie i zrozumiem, jeśli ktoś nie będzie chciał podać namiarów na takie miejscówki. Single to jedna z wielu kategorii w portalu, które i tak na pewno ulegną jeszcze zmianom.

Wojtek, jeżeli znajdziesz tylko chwilę i chęć do oznaczenia singli na mapie w moim portalu oraz wrzucenia jakiejś fotki i filmiku - będzie mi niezmiernie miło. A jeśli zrobisz to w ciągu najbliższych tygodni to prawdopodobnie będziesz pierwszym zarejestrowanym użytkownikiem poza dwoma programistami :)

I tak jak to forum dla Ciebie, tak i dla mnie portal jest takim dzieciątkiem. Zainwestowałem w niego trochę pieniążków i sporo czasu, bo gdybym tego nie zrobił, to bym nie wiedział jak to jest mieć portal :D Jeśli tylko znajdzie się garstka ludzi, którzy poprą samą ideę serwisu, to będę miał motywację, aby wykonać go lepiej i dołożyć nowe funkcjonalności.

Dzięki za możliwość podzielenia się linkiem na forum :) Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego portalu: https://extrememap.com

Tytuł: Re: Portal z miejscówkami i obiektami sportowymi: extrememap
PostNapisane: 12 paź 2016, o 07:58 

Myślę, że nie masz innej drogi jak tylko samemu najpierw wzbogacić swój serwis o trasy i wówczas ludzie zaczną może dodawać inne.

PostNapisane: 12 paź 2016, o 10:01 
nieśmiały forumowicz

Tak, to moja obecna taktyka. Próbuję też poznać opinię środowisk związanych z kategoriami w portalu, jednak poza tym forum mam 0 odpowiedzi. To demotywuje ;)

PostNapisane: 12 paź 2016, o 10:09 

Obecnie jest ciężki czas dla for i innych serwisów, bo jak pisał wyżej b.negative - fejs przykuł ludzi. Ale też bum na fora jakby przygasł. Najlepszy czas dla for to były lata jak one się pojawiały - wówczas samo się robiło, a dziś jest jak jest. Wyjątkiem są tylko takie fora branżowe, gdzie ludzie szukają konkretnych odpowiedzi na jakieś pytania.

Jako ciekawostkę podam, że ja nie mam żadnego profilu na fejsie, bo mnie z kolei fejs nudzi i męczy ;-) Podglądam jedynie parę ciekawych profili, gdzie nie trzeba się logować.

Fejs też wieczny nie będzie - prędzej czy później osiądzie na mieliźnie jak nasza klasa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1