Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 16 gru 2018, o 14:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [TRASA] Zwierzyniec - Zarębów Rów i "kleszczowy" wąwóz
PostNapisane: 16 maja 2011, o 19:10 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Jakiś czas temu miałem okazję pojeździć w okolicach Zwierzyńca w jednym z najdłuższych wąwozów w rejonie. Całość mierzy ok 850m i prowadzi prawie cały czas z górki. Nie jest to teren RPN (tez zaczyna się ok. 300m na zachód, więc jest się na pograniczu), więc śmiało można tam pedałować, a że okolica odwiedzana jest przez zmotoryzowaną część eksploratorów Roztocza, to jeździ się tam dość komfortowo.
Najłatwiej i najszybciej dojechać tam można od strony Bagna (skręcając w pierwszą drogę w prawo tuż przed zabudowaniami). Następnie trzeba przenieść rower przez tory, i znajdziemy się na długiej prostej oznaczonej na mapie kolorem niebieskim. Żółta część na mapce to stroma góra pod która trzeba wprowadzić rower. Tę część zostawiamy sobie na powrót :)
Wąwóz na mapce jest oznaczony kolorem czerwonym i jest on w całości przejezdny (szczególnie, że przy ostatniej wizycie został przez nas wysprzątany). Początek jest dość wąski i stromy, momentami piaszczysty a nawet kamienisty, pod koniec teren się wypłaszcza i rozszerza. Na samym dole wąwozu można zobaczyć drogę więc jest duże prawdopodobieństwo, że można tam dojechać samochodem. Biegnie też tamtędy zielony szlak.
Na pomarańczowo zaznaczyłem drugi wąwóz, którego jednak nie zbadałem, bo nie popatrzyłem na miejscu na mapę:D Zrobię to przy najbliższej okazji. Myślę, że też jest przejezdny.
Na zielono zaznaczyłem drogę biegnącą nad wąwozem zwanym Zarębów Rów. Też ja obadam w najbliższym czasie.
Okolica wydaje się być świetnym miejscem do wytyczenia sobie pętli do jazdy i całodniowej zabawy.

Mapka:
Obrazek

Kilka zdjęć:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

EDIT:
Wczoraj jeszcze raz zwiedziłem te okolice. Udało się w końcu obejść cały wąwóz i jego druga część (pomarańczowa) jest bardziej płaska i raczej nieprzejezdna. Leży tam za dużo powalonych drzew, ale można się po nim przejść, bo jest dużo ładniej, niż w części czerwonej. A to dowód:
Obrazek

Na samym początku wąwozu są pozostałości czyichś budowli sprzed paru sezonów: jeden gap (rozlatujący się) i kilka hopek rozrzuconych po okolicy (i jeden drop na szybko sklecony przez nas). Te ciekawsze poprawiliśmy, trochę też oczyściliśmy i da się jeździć. Są tam też wyjeżdżone przez motory stare ścieżki biegnące nad wąwozami, którymi też da się jeździć po oczyszczeniu. Jeszcze parę wizyt i będzie świetna miejscówka do zabawy.
Tu jest gap i jakaś skocznia:
ObrazekObrazek

Wjazd do wąwozu (po prawej gap, po lewej na górce skocznia):
Obrazek

A tu Zarębów Rów. Nie polecam odwiedzin, ścieżka, która biegnie nad wąwozem jest świetna, ale pozawalana drzewami. Ciężko też ją znaleźć od głównej drogi (przy wjeździe można znaleźć wyryte w korze drzewa "Z"). Sam wąwóz jest płytki w porównaniu z wyżej opisanym.
Po lewej widać część wąwozu, środek i z prawej - dojazd:/ czyli krzaczory, pokrzywy, poprzewracane drzewa:
ObrazekObrazekObrazek

W czerwonej części podsypaliśmy kilka hop i teraz dużo przyjemniej się jeździ.

Tytuł: Re: Zwierzyniec - Zarebów Rów i okolice
PostNapisane: 16 maja 2011, o 20:19 
po "pierwszej bazie"

Rower: Merida Matts TFS XC
Fajny wawozik..wogole fajne miejsce widze . utwierdzam sie w przekonaniu ze musze odwiedzic w koncu Wasze okolice..tylko cholera czym?? trzeba bedzie chyba rowerem bo na PKP nie ma co liczyc..

PostNapisane: 17 maja 2011, o 06:05 
Moderatorzy globalni

Zwierzyniec to super baza wypadowa.
Możesz też popytać w PKSie, zazwyczaj nie ma problemu z przewozem roweru w bagażniku - wiem z relacji naocznych świadków:)

PostNapisane: 17 maja 2011, o 12:07 
po "pierwszej bazie"

No chyba zartujesz :)...ja swojej kochanej medzi nie wsadzibym za chiny do bagaznika w autobusie

Tytuł: Re: Zwierzyniec - Zarębów Rów i okolice
PostNapisane: 17 maja 2011, o 13:22 
Moderatorzy globalni

Kwestia zabezpieczenia i rodzaju autobusu, zdarza się, że można i do środka wsadzić rower.

PostNapisane: 17 maja 2011, o 14:39 
po "pierwszej bazie"

Wole nie ryzykowac..jeszcze nie wiem kiedy (ale raczej w Lipcu ) poprostu przyjade rowerem na 2-3 dni w Wasze okolice..pozwiedzac rowerkiem te piekne okolice . musze tylko obczaic gdzie sie zatrzymac na nocleg..jakies mapy skombinowac na telefon itp

PostNapisane: 17 maja 2011, o 15:50 
po "pierwszej bazie"

Rower: Kross lvl A2 2008
Ja pamiętam kiedyś zabierałem rower do serwisu zwykłym autobusem. Spytałem kierowcy czy można z rowerkiem ten kiwną głową, otworzył mi jeszcze tylnie drzwi i spokojnie na tyle autobusu sobie podróżowałem.
Wracając do tematu to po zdjęciach widać, że bardzo miłe te wąwozy. Nigdy nie byłem tam, może jakiś wypadzik na weekendzie?

PostNapisane: 17 maja 2011, o 18:47 
Moderatorzy globalni

Jak mnie przeziębienie do końca nie rozłoży to w sobotę lub w niedzielę znowu się zjawię w tej okolicy i zjadę całość. Zgadamy się bliżej weekendu.

PostNapisane: 23 maja 2011, o 15:51 
Moderatorzy globalni

Rower: Rockrider 500s
Da się tam samochodem podjechać? ;)

PostNapisane: 23 maja 2011, o 17:35 
Moderatorzy globalni

Terenówką bez problemu. Za duże nachylenie jest z każdej strony na osobówkę + dużo piachu i błota. Można zaparkować bliżej, przy torach, możliwe, że da się dojechać na sam dół wąwozu od strony Żurawnicy, od północy, zielony szlak biegnie tamtędy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1