Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 14 gru 2018, o 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [TRASY] Krasnobród Bike Trails
PostNapisane: 2 lip 2010, o 22:12 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Dzięki użytkownikowi jarobolo miałem okazje pośmigać na trasie zbudowanej (...) w Krasnobrodzie. Jak na razie jest to najfajniejsza trasa na jakiej jeździłem na Roztoczu (podobną można by zbudować na opisywanym przeze mnie w innym wątku szlaku niedaleko Obroczy, ale po co, jak tu jest gotowa :) ).
Na moje oko (bo z podniecenia nie patrzyłem na licznik) trasa ma z 300-400m, kilka małych hopek i jednego gapa (4-5m) którego z respektu do natury (czyt. braku odwagi) omijałem. Do tego są tam ze 3 wyprofilowane zakręty, które dają dużo frajdy z jazdy. Najfajniejsza jednak jest chyba końcówka trasy z naturalnie utworzonymi uskokami, zakrętami i krótkimi podjazdami. W kilku miejscach trasa rozwidla się, ale niestety nie miałem okazji przejechać wszystkich odnóg, co niebawem nadrobię.
Zachęcam do odwiedzenia górek w Krasnobrodzie, gdyż na dość niewielkim obszarze mamy mnóstwo ciekawych ścieżek i podjazdów i do tego wszystkiego tę trasę.

Tytuł: Re: Krasnobród - trasa niedaleko Św. Rocha
PostNapisane: 3 lip 2010, o 19:34 
nieśmiały forumowicz

Witam,
nareszcie Ktoś docenił nasz trud wsadzony w budowę tej trasy :) ,może dzięki temu forum nasza trasa zostanie w końcu rozpowszechniona. Ciekawy zjazd jest również obok trasy tzn. na trzecim zakręcie (tym profilowanym przed taką piaskową hopką ) należy odbić w lewo trasa prowadzi bokiem malowniczego wąwozu a potem zjeżdża się na ścieżkę spacerowa bodajże czerwony szlak " Krasnobrodzkie wąwozy" .
I zapraszam znów na naszą trasę:D

PostNapisane: 3 lip 2010, o 20:14 
Moderatorzy globalni

Ta trasa to najlepsze co w tym roku odkryłem. Widać, że z głową zrobiona, dużo pracy zostało jej poświęcone. Aż dziwne, że nikt jej jeszcze nie rozebrał albo nie zniszczył (odpukać) - bo tak najczęściej kończą tego typu pomysły.
Widziałem odnogę w lewo, jednak tylko obczaiłem ją wzrokowo. Planuję jeszcze raz odwiedzić Krasnobród we wtorek, objechać całość kilka razy i nauczyć się w końcu skakać :) ...no i pstryknąć trochę fotek/filmików.

PostNapisane: 6 lip 2010, o 08:09 
całkiem rozkręcony forumowicz

Uważajcie przy tych skokach!
Spotkałem gościa, który chyba gdzieś tam właśnie - ale już parę lat temu - rozwalił się. Tzn. jakoś fatalnie złamał rękę, tak że był wyłączony z jazdy zdaje się aż na dwa lata. Tyle rehabilitacja trwała. Pokazywał blizny. Teraz tylko na XC jeździ.

A przy okazji, to chętnie bym taką trasę na extreminadzie opisał, tylko potrzebowałabym gościa, który by tam poskakał abym mu fotek porobił. Oczywiście podpisany później na stronie, tak jak chce.
Bo ja nie mam odpowiedniego bike`a, - więc pozostają mi skoki w zaspy. :D

Muszę tylko cyfrę naprawić, bo ją utopiłem niedawno.

Tytuł: Re: Krasnobród - trasa niedaleko (...)
PostNapisane: 6 lip 2010, o 21:04 
Moderatorzy globalni

Znowu odwiedziłem krasnobrodzką trasę. Długo nie pojeździłem, bo oberwanie chmury wygoniło mnie. Ślizgawica do tego się zrobiła. W każdym razie przejechałem 3 razy lewą odnogę nad wąwozem. Technicznie jest dużo trudniejsza niż ta z hopkami i gapami, ma wiele zakrętów i jest dość piaszczysta. Trzeba uważać. I trzeba przejechać bo jest genialna :)
Co do skakania w tamtym rejonie, to Tomek ma rację, można tam się załatwić. Ja omijam największe hopy dużym łukiem, ale widziałem filmiki na YT jak młodzi tam skaczą. Da się, ale czy jest sens ryzykować? Ja się boje, szkoda mi się połamać i oglądać rower przez parę miesięcy stojący nie jeżdżący.

Teraz dość ważna rzecz:
Co do promowania i rozpowszechniania wiedzy na temat tej trasy, to poradzono mi by przystopować, gdyż trasa jest zbudowana w rezerwacie i póki raz na jakiś czas pośmiga tam ktoś miejscowy czy przyjezdny, to służby leśne przymykają oko na całe przedsięwzięcie. Jak zrobi się tam tłok to możemy być pewni, że trasa zostanie rozebrana. To są informację z pierwszej ręki, dlatego traktuję je poważnie i wymazałem w tym temacie informacje gdzie trasa się znajduje. Co nie znaczy, że nie można jej na razie spokojnie przejechać :) Dzisiaj spotkałem tam jedynie rodzinkę z dziećmi.

PostNapisane: 7 lip 2010, o 08:09 

Rozumiem!
To, ze przymykają oko to niezwykle dobrze o nich świadczy - czegoś takiego nie mogło by być w RPN-ie.

PostNapisane: 23 lip 2010, o 14:32 

Rower: Kona
Witam, czy mógł by ktoś jakąś mapkę dać jak tam dojechać

PostNapisane: 31 sie 2010, o 13:28 
Moderatorzy globalni

Rower: Rockrider 500s
Szkoda że nie wypaliło dzisiaj, po pierwsze pogoda po drugie problemy natury technicznej...
Ale może kiedy indziej da radę :)

PostNapisane: 22 wrz 2010, o 21:17 
Moderatorzy globalni

Dzisiaj razem z ppspider odwiedziliśmy trasę w Krasnobrodzie. Chłopaki rozbudowali ścieżki i nawet mieli okazję nam osobiście ja zaprezentować. Doszedł niedokończony (jak dla kogo) wallride, dirtowe hopy (dla samobójców) i nowa odnoga trasy - stroma, mchlista (że z mchem :) ), bardziej techniczna z wieeeeelką hopą na końcu.
Spider był pod wrażeniem, rdzenne krasnobrodziaki pokazały nam co potrafią...aż nam szczeny opadły. Szkoda jednak, że nie wszyscy, którzy planowali wyjazd mogli z nami pojechać. Mam nadzieje, że w tym sezonie jeszcze się tam zjawimy chociaż raz.

PostNapisane: 7 paź 2010, o 19:10 

Rower: Kona
Jak tam trafić na ten tor???

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1