Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 22 paź 2018, o 14:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Trasa Krasnobród - Biłgoraj
PostNapisane: 3 lis 2015, o 18:41 
po "pierwszej bazie"

Witam. Jeżeli w niedzielę dopisze pogoda to mam zamiar przejechać się trasą z tytułu. W związku z tym mam pytanie do użytkowników bardziej objeżdżonych w okolicach Krasnobrodu - którędy jechać tak żeby po drodze było jak najwięcej fajnych podjazdów, zjazdów i ładnych widoków? I tak żeby asfaltu było jak najmniej ;) Wstępnie myślałem od Krasnobrodu jechać niebieskim szlakiem przez Grabnik i Szewnie a później na Wojdę, trakt krasnobrodzki i Floriankę bo stamtąd to już znam drogi. Na wyjazd rezerwuję raczej cały dzień. Jeżeli ktoś zna jakieś fajne ścieżki i miejsca to chętnie zmienię koncepcję.

Tytuł: Re: Trasa Krasnobród - Biłgoraj
PostNapisane: 4 lis 2015, o 15:54 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
W Szewni byłem w poniedziałek - jest pięknie, ale jak chcesz hardkoru, to trasa na południe od Obroczy, Guciowa itd. (można jechać przez Lasowce). Ja lubię tamte tereny, są na pewno trudniejsze, niż opcja na Szewnię i Wojdę.
ALE jeśli nie byłeś nigdy na Wojdzie, to warto tam teraz pojechać ze względu na jesienne kolory w lesie i luz jazdy tamtędy. Tak więc nic nie pomogłem :D
Czekam na relację.

PS: musisz wpaść na trasę w Krasnobrodzie, bo będziemy tam śmigać w najbliższą niedzielę.

PostNapisane: 4 lis 2015, o 16:56 
po "pierwszej bazie"

A tam przez Lasowce jest bardzo piaszczysta droga? Myślałem o tym, ale przez chylącą się ku zimie formę mam lekkie obawy..

Chętnie zahaczę tylko nie mam pojęcia gdzie ta trasa ;)

PostNapisane: 26 gru 2015, o 12:51 
po "pierwszej bazie"

Z mały opóźnieniem, ale relację trzeba zdać.

Wyjazd się odbył, udało się połączyć praktycznie wszystkie w/w miejsca. Jazdę zaczęliśmy w Krasnobrodzie na początku niebieskiego szlaku 'Wzgórzami Roztocza'. Szlak jest ładny, malowniczy i stosunkowo prosty, bez żadnych bardzo stromych podjazdów. Jednak warto czasem rzucić okiem na mapę i w co najmniej dwóch miejscach ze szlaku zjechać, aby cieszyć oko ładnymi widokami - przed i za kol. Feliksówka. Bardzo ładnie jest w Czarnowodzie, przed Szewnią Górną, tylko trzeba tam uważać żeby w odpowiednim miejscu skręcić w prawo na szlak, bo ominiemy bardzo fajny zjazd wąwozem przed Szewnią Górną. Ogólnie mimo wcześniejszych deszczów szlak był w miarę suchy i dobrze się jechało.

Po uzupełnieniu kalorii i płynów na końcu Szewni Dolnej ruszyliśmy zielonym szlakiem na Wojdę, Bliżów i Bondyrz. Z każdym kilometrem droga była coraz bardziej wymagająca, ale rekompensowały to bardzo fajne widoki, zjazdy i ładny, gęsty las. Od Bondyrza pojechaliśmy przez leśniczówkę Kątek na Lasowce. Pierwszy i ostatni raz tą drogę w tym kierunku pojechałem. Jazdy i prowadzenia roweru było mniej więcej pół na pół. Piasek, mokre liście i konkretne (jak na Roztocze) podjazdy dały fest w kość. Jedyna korzyść z tego prowadzenia roweru to czas, który można poświęcić na oglądanie widoków. Las tutaj wygląda jak w Bieszczadach..

Po zasłużonym odpoczynku w Lasowcach chcieliśmy pojechać niebieskim szlakiem na Zwierzyniec, ale tragiczne oznakowanie (co się niestety często zdarza na tym centralnym szlaku) i brak drogi sprawiły, że na czuja przez las dojechaliśmy na Biały Słup a stamtąd asfaltem na Zwierzyniec.

Ze Zwierza to już standardowo na Szozdy, Górę Hołdę, Tereszpol, Bukownicę, Źródełka i Wolę Dużą na Biłgoraj. Wróciliśmy grubo po zmroku, przejechaliśmy ponad 90km. Jak do tej pory nigdy w tamtych okolicach rowerem nie jeździłem, tak widzę, że zdecydowanie trzeba to zmienić. Zdjęcia robiłem tylko telefonem, więc jakością nie powalają. Pokażę tylko zdjęcie roweru na drogi dzień po wyjeździe:

Obrazek

Pozdrawiam!

PostNapisane: 27 gru 2015, o 18:03 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Poczytałem i trochę mi się zatęskniło za tamtymi okolicami (Szewnia, Wojda...). Dawno tam byłem, a w Szewni mam działkę z domkiem i bywało, że stamtąd startowałem pokręcić się po lasach.

Rower już doczyszczony? :D

PostNapisane: 28 gru 2015, o 18:53 
po "pierwszej bazie"

Szewnia to naprawdę fajna baza wypadowa, wszędzie jest blisko, górki i wąwozy pierwsza klasa. W wakacje/urlop czy inne wolne raczej bym się stamtąd nie ruszał ;)

Doczyszczony, ale znowu się pobrudził ;)

Strefa czasowa: UTC + 1