Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 16 sty 2018, o 08:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Najlepsze jedzenie to własne jedzenie
PostNapisane: 4 lis 2012, o 09:04 
całkiem rozkręcony forumowicz

Oglądając Kuchenne Rewolucje pani M. Gessler można podejrzeć tajemnice rozmaitych restauracji czy lepiej nazwać to - knajp. Obraz to koszmarny i sądzę, że prawdziwy - bo kto by się dobrowolnie kompromitował przed widzami, ze ma w kuchni totalny burdel.
Zresztą każdy od czasu do czasu sam na sobie przetestował jakieś żarciopodobne produkty.

Prawa fizyki są takie, że w państwie gdzie mały przedsiębiorca jest obłożony podatkami - aby przeżyć musi kombinować i karmić klientów najtańszym "g" za jak największe pieniądze więc często to nie jego wina nawet.
Do tego dochodzi jeszcze współczesna zasada maksymalizacji zysków czyli chciwość pod nowoczesną nazwą.

Tak wiec ja osobiście polecam przygotowanie sobie posiłków w terenie samodzielnie (można odgrzać coś z domu w menażce, można podgrzać coś gotowego ze sklepu) Zawsze to będzie lepsze niż żarcie kupione w knajpie, o którym nic nie wiemy (ile leżało, skąd pochodzi, jak je przyrządzono).
Jedząc zaś potrawy smażone wiele razy na tym samym tłuszczu czy zepsute - karmimy się toksynami i hodujemy nowotwory - sprawa jedzenia to sprawa zdrowia i życia.

Zresztą czy od razu trzeba zasiadać przy stole w knajpie? W/g mnie przypieczona na ognisku kiełbasa (dobra) lepiej smakuje - bo zjedzona w plenerze.

Ja osobiście od ładnych dziesięciu lat nie kupuję żadnego jedzenia z knajp, restauracji, budek itp.. bo cenię swoje zdrowie.

Strefa czasowa: UTC + 1