Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 24 wrz 2018, o 04:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowy serwis Ewelian-sport
PostNapisane: 2 mar 2012, o 21:10 
nieśmiały forumowicz

Witam wszystkich miłośników rowerów.Mam rewelacyjną wiadomość.Powstał nowy serwis na Łubiarskiej 4 dawny stiwen.Od 1 03 2012 r zapraszamy wszystkich rowerzystów.POZDRAWIAM STANLEY

Tytuł: Re: nowy serwis Ewelian-sport
PostNapisane: 2 mar 2012, o 21:18 
całkiem rozkręcony forumowicz

Rower: w budowie...
Jakie są godziny otwarcia bo jutro miałem zamiar się wybrać ?

PostNapisane: 2 mar 2012, o 21:22 

Rower: Kona
Ja również wpadnę z kolegą, na centrowania ;d

Tytuł: godziny otwarcia
PostNapisane: 20 mar 2012, o 20:37 
nieśmiały forumowicz

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 8 do 17

PostNapisane: 9 maja 2012, o 18:38 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
No to dorzucam łychę dziegciu: miałem okazję pojawić się w Ewelianie dzisiaj po godzinach pracy (po 18stej). Z przyzwyczajenia wpadłem tam, bo brama otwarta a rowery na dworze, jak za czasów Mielecha. Pan Stanley obsłużył mnie pierwszorzędnie, żadnych problemów. Szkoda, że pan Sławek już tak różowy w kontaktach z ludźmi nie jest. Był bardzo niemiły, widać, że klient z reklamacją po godzinach pracy jest równy rangą z kleszczem na dupie. Za czasów Prezesa Mielecha, mimo tego, że pił i opowiadał zbereźne dowcipy (mi to nie przeszkadzało:) itd., ANI RAZU nie byłem obsłużony w niemiły sposób, klient nie czuł się zbywany. NIGDY, a zaglądałem tam od połowy lat dziewięćdziesiątych. Wygląda na to, że pan Sławek z chęcią obsługuje osoby, zostawiające grubszą kasę, a taki klient jak ja, płacący 10zł za centrowanie koła*, jest dla niego nikim. Może czas nauczyć się asertywności w interesach i porzucić rynsztokowe chamstwo?
Plusem tego incydentu jest to, że już przeglądam Allegro w poszukiwaniu porządnej centrownicy:]

*jutro runda druga, bo koło nie jest wycentrowane do osi, jest przesunięte o ok. 4mm w stronę tarczy - wcześniej tylko zawitam w "stodoła serwis" u Prezesa:D

PostNapisane: 10 maja 2012, o 21:09 
Moderatorzy globalni

Dzisiaj, zamiast do Ewelianu, pojechałem do Pogotowia Rowerowego, czyli do warsztatu pana Mielecha. Powiedziałem, że koło nie jest wycentrowane do osi i trzeba przesunąć o 4mm jedną stronę. Po jakimś czasie odebrałem koło, wrzuciłem je do ramy a tu...bez zmian, NIC! Podobno było sprawdzane w 2ch ramach i było ok. To chyba mam krzywą ramę. Wróciłem do Prezesa po 18 (nikt mnie nie wyganiał :D ) i Mielech zrobił koło od ręki w 20min. Teraz koło siedzi w ramie i potrzebuje jeszcze 1mm przesunięcia, czym zajmę się sam jutro (pewnie przy asyście ppspidera, który sam sobie zaplata i centruje koła). Wniosek z całej przygody jest taki, że w Biłgoraju NIKT nie potrafi wycentrować koła aby było równe w osi. Ewelian i Pogotowie Rowerowe dali ciała pod tym względem odwalają manianę. A wystarczy kupić centrownicę za 250zł, która posiada znacznik osi koła. Na Bojarach takich centrownic nie ma. Szkoda.

PostNapisane: 13 maja 2012, o 18:31 
po "pierwszej bazie"

Nie za bardzo rozumiem tego marudzenia. Jak sam napisales pojawiles sie w zakladzie po godzinach pracy. Czyli w zasadzie kiedy lokal juz jest zamkniety. Nie wiem czy wspomniany Slawek jest wlascicielem czy tez tylko pracownikiem, ale wymagac od kogos zeby tyral w czasie kiedy nie musi jest moim zdaniem troszke nie fair.

PostNapisane: 13 maja 2012, o 19:55 

Rower: w budowie...
Nie znam dokładnie sytuacji podobnie jak cookie monster no ale jeżeli Panu Sławkowi przeszkadzało to, że już jest po 18 i serwis jest zamknięty to mógł to zwyczajnie powiedzieć (bez chamstwa) i poprosić o przyjście następnego dnia. Wiem mniej więcej o co chodzi bo byłem kiedyś w serwisie w sobotę około godziny 16:00 (godziny otwarcia serwisu 8:00-17:00 od poniedziałku do soboty ) no i wtedy też jakoś specjalnie miło nie zostałem obsłużony dowiadując się, że serwis już w zasadzie jest zamknięty.

Nie chcę nikogo obrażać ale PZDR cookie monster jeżeli "tyraniem" nazywasz przyjęcie reklamacji ;)

PostNapisane: 13 maja 2012, o 20:03 
po "pierwszej bazie"

Tyrac w sensie pracowac. Bez wzgledu czy to przyjecie reklamacji czy tez jakas powazna czasochlonna naprawa to wciaz jest praca.

PostNapisane: 13 maja 2012, o 20:22 
Moderatorzy globalni

cookie, proponuję przeczytać mój post jeszcze raz. "Przyzwyczajenie" to słowo klucz. Po drugie, chodzi o to, że pewne sprawy można załatwić uprzejmie, powiedzieć, że już jest po godzinach i że mnie nie obsłużą i zapraszają jutro ("asertywność" - kolejne ważne słowo w moim poście) - i koniec tematu, ja nie mam pytań.

Wracając do koła, przy próbie pobawienia się w centrowanie zauważyłem, że mam poniszczone nyple, musiałem ciąć 2 szprychy bo nie było możliwości odkręcenia niektórych. Na tym cała zabawa się skończyła i teraz czekam na przesyłkę z częściami i narzędziami. Zobaczę co wyjdzie z mojej nauki centrowania.

Jeśli moje przygody z biłgorajskimi "serwisami rowerowymi" są marudzeniem, to przepraszam. Mam jeszcze kilka historii dotyczących Ewelianu (pozdrawiam Bike Roztocze :) ), ale zostawię je dla siebie. Więcej o tych serwisach nie napiszę, bo nie będę już z nich korzystał.

EDIT:

Żeby obraz był pełny, to opiszę jeszcze moje pierwsze doświadczenie z obecnym właścicielem Ewelianu, które miałem jakieś 2 lata temu. Potrzebowałem pompki do dampera, a na Łubiarskiej mieli jakąś uszkodzoną, więc pan Sławek zaproponował mi pożyczenie swojej. Pojechałem za nim do jego domu, gdzie jeszcze wtedy sprzedawał rowery. Był bardzo pomocny i uprzejmy (jego żona również). Napompowałem damper a nawet przeczekałem u niego oberwanie chmury. Obejrzałem rowery (m.in. genialnego białego Thomusa Oberridera z Marcokiem 66), podziękowałem i wróciłem do domu. Sam pozytyw!
Rowery, które sprzedaje Ewelian, to najlepsze sztuki w naszej okolicy, to jest bezsprzeczne. Jak ktoś potrzebuje konkretnej fury to tam powinien najpierw zajrzeć, bo okazje są lepsze niż na Allegro. Życzę szczęścia przy reklamacjach. Szczęścia też życzę osobom, które mają jakieś drobne usterki w swoich rowerach, bo z tego co wiem część z nich może zostać odesłana do Pogotowia Rowerowego p. Mielecha.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1