Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 14 gru 2018, o 12:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: POMOCY Potrzeba dobrego serwisu
PostNapisane: 18 lut 2014, o 21:19 
nieśmiały forumowicz

Witam
Chcialbym sie dowiedziec jak teraz wyglada sytucja z serwisami, moze mi cos polecicie.
Otoz przygotowuje rower do sezonu i potrzebuje miedzy innymi:wymienic amor z bombera na foxa(przez to konieczna jest wymiana piasty na taka z osia 15mm),wymiana tarczy z tylu,i najwiekszy problem zajechalem gwint do pedala w korbie i ciekakawi mnie czy jest jakas mozliwosc tego ogarniecia(badz zamontowania na stale :cry: pedala chociaz to sa drogie korby XT)ja sie nie znam totalnie na tym, plus ogolny przeglad.Jak myslicie ktos w Biłgo ogarnie to w miare dobrze.Odrazu podziekuje panu mielechowi.Przytocze pobieznie moja nie mila historie z nim.Pare lat temu "odnawialem" troche rower.Kupilem miedzy innymi nowa kiere na allegro i mialem uszkodzony napinacz(pogiety wozek) i pare innych drobnostek.Odbieram bike i szok stara kierownica dalej zamontowana a nowa po mimo poszukiwan w warsztacie zniknela.Dalej, napinacz wymieniony na nowy z XT na deore i cena delikatnie zawyzona.Ktos tam tlumaczyl ze stary napinacz sie nienadaje juz do niczego, okej, dobrze ze kumpel mnie ogarnal i mowi to dawaj pan ten stary napinacz.Po dlugich pszeszukiwaniach sie odnalazl i pozniej poszedl na allegro prawie za stowe.Wiec chyba rozumiecie moj brak zufania do SM.Pozdrawiam roztoczanskich bikerow.

Tytuł: Re: POMOCY Potrzeba dobrego serwisu
PostNapisane: 19 lut 2014, o 06:48 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Pierwsza sprawa, to przedstaw się w odpowiednim dziale: viewtopic.php?f=2&t=32

:)

Zacznę od Mielecha - też miałem z nim przygody i dzięki niemu sam zacząłem robić przy rowerze wszystko co się da. To taki pozytywny efekt uboczny:) Prosta zasada - nie można mu zostawić nic bez nadzoru, trzeba cały czas patrzeć na łapy. Mnie się nóż otwiera w kieszeni, jak widzę jego serwisy, które wykonuje profesjonalistom. Czy pro rajderzy XC nie kochają swoje sprzętu aż tak? Masakra.

Co do serwisu - sam bym załatwił Ci sprawę z kołem, ale mój level jest zbyt amatorki i bawię się tylko w zaplatanie i centrowanie swoich kół. Może kiedyś... Polecam Kłoska z Długiej. Jemu możesz zostawić koło do zrobienia, ale tylko jemu, żadnemu panu Stasiowi, Mietkowi czy innemu amatorowi. Nie wiem, czy Kłosek tam jeszcze robi, musisz się zapytać.

Założenie tarczy to pikuś, sam sobie poradzisz, trzeba tylko klucz torx T25.

Z gwintem w korbie to już grubsza sprawa. Możesz spytać na Łubiarskiej u Stanleya, z tego co wiem to wysyłają takie rzeczy do Lublina. Ja ukręciłem gwinty w lewym ramieniu HTII i rozwierceniem i nagwintowaniem zajęli się w warsztacie na przeciwko dawnego BP - u Żukowskiego. Warto do nich pójść i podpytać, może coś wymyślą. Jeśli znasz jakiś dobry i ogarnięty zakład mechaniki samochodowej, to też powinni sobie z takim problemem poradzić. Szczerze mówiąc, to poważny mechanik rowerowy na miejscu powinien gwintować takie rzeczy...ale nie w Biłgoraju.

Ogólny serwis/porzegląd na Łubiarskiej też możesz zrobić, kosztuje to ze stówę. Pogadaj ze Stanleyem co wchodzi w skład takiego serwisu.

Jak będziesz kiedyś potrzebował serwisu amora to daj znać, ja robię takie rzeczy (chociaż z Foxem nie walczyłem jeszcze - kwestia dogadania).
PZDR i witamy na forum:)

Tytuł: Re: POMOCY Potrzeba dobrego serwisu
PostNapisane: 2 maja 2014, o 08:37 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
I jak sytuacja z serwisem?

Strefa czasowa: UTC + 1