Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 17 gru 2018, o 07:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cykl jamów/zlotów RMTB 2016
PostNapisane: 22 lis 2015, o 15:19 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
W związku z tym, że Jam, który odbył się 11.11 przyciągnął tyle ludzi (kilkadziesiąt osób!), pomyślałem, że w 2016 można by zorganizować cały cykl rowerowych spotkań na nielegalu:) Miejscówek na Roztoczu (i w okolicach) mamy już sporo, ludzi, którzy wymagają od jazdy na rowerze czegoś więcej niż samego pedałowania też, więc czemu nie?

Poniższe informacje będą sukcesywnie edytowane
----------------------------------------------------------------------------------------
Wstępny plan obejmowałby następujące miejscówki:
Krasnobród (FR + enduro?)
Dwie trasy FR o które dbamy osobiście, w miarę możliwości rozbudowywane i przebudowywane. Dobre miejsce na ewentualna bazę wypadową na dłuższą wycieczkę.

Wierzchowiska* (FR)
Z tego co wiemy, trasa jest zadbana i w ciągłym użyciu:) Można skakać!

Górki Czechowskie* (FR)
Chyba wszyscy wiedzą co i jak....
Tu wydaje mi się, że można się dołączyć do organizacji jamu przygotowywanego przez LSFR i nie wchodzić im w paradę.

Biała Góra (FR) - tu zależnie od postępu prac w budowaniu tras
Miejscówka z niezłym potencjałem na przedni FR - niestety, trzeba jeszcze przerzucić dużo łopat.

Żelebsko (enduro/trail/XC)
Wytyczony przez nas singiel, dość wymagający i niełatwy w przejeździe. Na pierwszy rzut oka może nie robi wrażenia, ale z każdym zjazdem czuć rosnącego skilla (albo przynajmniej takie się ma wrażenie :D ). Dobra baza wypadowa na dłuższą wycieczkę, ale też można tu spędzić większość dnia i zakończyć wszystko przy kiełbasie w pobliskim miejscu biwakowym.

Lipowiec* (FR + enduro/trail/XC)
Trasa FR wybudowana przez tamtejszego rajdera. Trochę band, gapy i całkiem fajne loty. Trasa ciągle ulepszana. Fajne miejsce na bazę na wypad enduro po okolicy, bo wąwozów tu jest w ciul.

Huta Turobińska (FR + enduro/trail/XC)
Znajduje się tu stara trasa FR, musiałaby zostać oczyszczona i odbudowana, do enduro okolice są jak marzenie - górki, wąwozy. Znajdzie się też miejsce na budowę dość długiego singla (bo po starym pewnie nie ma już tam śladu).

Hosznia Ordynacka (enduro/trail/XC)
Niby okolica pod XC, ale góra Łysiec zachęca do szarżowania w dół. Po rozmowie z tutejszym gajowym okazało się, że można tu spokojnie budować co się chce, byle nie wycinać drzew. Przy większej grupie można w ciągu dnia zrobić singla jakich mało. Albo ruszyć na całodniowy wypad po okolicy.

* - jeśli tamtejsi rajderzy pozwolą

Lista rezerwowa (miejsca, o których warto pomyśleć)
Zwierzyniec (XC/trail)
Kawęczynek (XC/trail)

---------------------------------------------------------------------------------------

Powyższa lista jest w trakcie edycji, więc jeśli coś mi umknęło, to piszcie. Piszcie też, czy pomysł ma sens i kto byłby chętny do pomocy w ogarnianiu całości. Wszystkich oczywiście skrzyknęlibyśmy na facebook'u. Myślę, że opcja jest dobra - można wspólnie pojeździć, coś pokopać i powiększyć bazę wypadową w naszych okolicach.
Czekam na odzew :)

Tytuł: Re: Cykl jamów/zlotów RMTB 2016
PostNapisane: 22 lis 2015, o 18:11 
całkiem rozkręcony forumowicz

Rower: Kona
Ja jestem za, rower już prawe przygotowany do sezonu ,tylko jeździć . Trasa w hucie zostanie ogarnięta , za tydzień może uda nam się
tam dotrzeć z grabiami i łopatą. Info będę zamieszczał w dziale viewtopic.php?f=18&t=262

PostNapisane: 22 lis 2015, o 18:18 
nieśmiały forumowicz

Ja również jak najbardziej za, ogarnę rower i piszę sie na to ;)

PostNapisane: 22 lis 2015, o 18:21 
nieśmiały forumowicz

Super pomysł! Na imprezy enduro/trail/xc przybywamy w składzie x3. Panowie jeśli chodzi o pomoc.... Mieszkając w Lublinie, chodząc do pracy, rodzina itp.. jak wam pomóc?

PostNapisane: 22 lis 2015, o 18:50 
Moderatorzy globalni

Rower: Rockrider 500s
Będę w Polsce - pomogę! Wiadomo :) na razie dartmoor trup, ale kopać mogę :P

PostNapisane: 22 lis 2015, o 20:29 
Moderatorzy globalni

Lubię taki odzew:)
Co do pomocy, to to, co da się ogarnąć w naszych okolicach to ogarniemy. Ostatecznie wystarczy, że się spotkamy na miejscu - ewentualną trasę można omówić na forum lub po prostu pojechać gdzie nas mapy poprowadzą. W każdym razie będziemy wszystko obgadywać tu.

Co do przyjazdów, to spokojnie można wpadać rowerem XC na spotkania FR, bo okolica zachęca do jazdy a przygotowana trasa będzie punktem spotkań. Zawsze to większa grupa.

Czekam na kolejne komentarze i propozycje :)

PostNapisane: 22 lis 2015, o 21:59 

Rower: w budowie...
Popieram!!! jeśli terminy będą mi odpowiadać na pewno pomogę i chętnie pojeżdżę ;)

PostNapisane: 23 lis 2015, o 22:07 
nieśmiały forumowicz

Będę zaglądał na temat jak sprawy się potoczą bo inicjatywa bardzo mi się podoba.
Jeśli chodzi o trasy enduro/xc to fajnie by było jak by ktoś kto te trasy dobrze zna i po nich jezdzi stworzył jakieś ślady gpx. Wiem że co nieco jest już na forum opisane. Chyba ze zawsze będzie ktoś kto będzie w stanie poprowadzić grupę po trasie ;)

PostNapisane: 25 lis 2015, o 14:23 

Ze swojej strony mogę pomóc w kopaniu i ewentualnie fotografowaniu Waszych wyskoków ;-)
Ale, że na Fejsie mnie nie ma to proszę o informacje na forum.
No i aby nie w niedziele.

PostNapisane: 25 lis 2015, o 18:47 
Moderatorzy globalni

No to mamy konflikt interesów, bo niedziela odpowiada nam chyba najbardziej :D Się zobaczy.

Powoli będę edytował pierwszy post, opiszę miejscówki i jak mogłaby wyglądać "impreza" wg mnie - ale czekam na pomysły z Waszej strony. Temat rozwojowy :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1