Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 19 kwi 2018, o 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zębatki narrow/wide
PostNapisane: 29 mar 2015, o 21:09 
po "pierwszej bazie"

Nad hopem tez sie zastanawialem bo akurat byla dosc tanio no allegro a i same zęby też wygladają nieźle. niestety byla w rozmiarze 32z,a mnie interesowala 30ka

PostNapisane: 8 sty 2016, o 14:33 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Dzisiaj kupiłem N/W Works Components, świetna cena mnie skusiła (mam też ich stery), pomimo wysokiego kursu funta.
Zobaczę jak będzie się sprawować, bo mam doświadczenie tylko z RF w Hornecie, niestety bardzo małe.
Hope (u brata w rowerze) przeszedł chrzest w górach i łańcuch nie spadł ani razu, więc chyba daje radę.

PostNapisane: 8 sty 2016, o 21:38 
po "pierwszej bazie"

Słyszałem dobre opinie o zębatkach N/W rodzimych producentów:
http://hcc-components.com/pl/1336-2/ i http://banless.pl/
zwłaszcza zębatki owalne od HCC fajnie się sprawdzają. Kuszą mnie od jakiegoś czasu, tylko o swoją łydkę się obawiam..

PostNapisane: 8 sty 2016, o 22:04 
Moderatorzy globalni

Polskie produkty są bardzo dobre. U mnie przy wyborze wygrała cena i to, że posiadam stery Worksa, które są na razie jedynymi, które mnie nie zawiodły - pogiąłem dwa komplety Dartmoorów i jeden Superstar Components. Przejeżdżę sezon i zobaczę, czy nie wtopiłem.
Owale brałbym pod uwagę, gdybym tłukł kilometry - nabierałbym nawet po to, żeby przetestować, ale w moim przypadku nie ma sensu ich zakładać w moim rowerze.

PostNapisane: 19 lut 2016, o 19:49 
po "pierwszej bazie"

Banless to dosc ciekawa oferta zważywszy na fakt, ze oferuje zebatki nw ze stali nierdzewnej.

PostNapisane: 7 lis 2016, o 14:44 
po "pierwszej bazie"

mam aluminiowego banlessa z pól roku.przerzutka ze sprzęgłem.łancuch nie spadł mi ani razu.popełniłem błąd przy zamówieniu i z tak szybkimi i sympatycznymi odpowiedziami od producenta jeszcze się nie nie spotkałem.

PostNapisane: 18 sie 2017, o 15:58 
po "pierwszej bazie"

Mój banless z bólem przyjął drugi łańcuch.Przy następnym pewnie znowu zdecyduję się na zębatkę tej firmy.Biorąc pod uwagę,że różnica w cenie pomiędzy alu i stalą to 80zł a tyle kosztuje łańcuch to pewnie znowu aluminiowy.

PostNapisane: 3 lis 2017, o 14:56 
po "drugiej bazie"

3 tygodnie temu dorwałem NW marki Cloud Perform. Czarna, 34 zęby za 110zł na rowerowy.com (chyba jedna z najtańszych markowych NW). Pomimo stosowania z najzwyklejszą przerzutką shimano deore (kaseta 11-34) bez sprzęgła łańcuch nie spadł ani razu a widział już przeróżne schody, dropy, trasę w Kawęczynku + linię Forest Gap'a (przy okazji podziękowania dla serwisu Ale Jazda za pożyczenie klucza do kominów dzięki któremu mogłem zmienić zębatkę). Jedynym mankamentem jest jego tłuczenie o ramę, mi to nie przeszkadza (w planach i tak przerzutka ze sprzęgłem). Anoda na wąskich ząbkach troszkę wytarta, to normalka. Zadowala mnie łatwość obsługi,brak przerzutki, na kierownicy czysto, linka się nie plącze: ja tu widzę same plusy 8-) Następną opinię dodam pewnie na wiosnę jak już trochę ją styram :twisted:

PostNapisane: 4 lis 2017, o 19:26 
po "pierwszej bazie"

Ja nabyłem narrow wide trochę wcześniej niż aktywny_zamościanin i też chętnie podzielę się swoimi odczuciami. Ogólnie nie jestem zadowolony. Fakt, łańcuch nie spada, ale pomimo sprzęgła w przerzutce łańcuch bardzo tłucze o rame nie tylko na hopach. Nie chciałem napinacza ale z czasem zobaczyłem, że to jednak najlepsza i niezawodna opcja. Drugi raz nie będę się pchał w NW tylko kupię porządny napinacz. Pozdro.

PostNapisane: 5 lis 2017, o 10:21 
Moderatorzy globalni

A ja całkiem odwrotnie, tak jak AZ, zero problemów - zębatka przeżyła wypady w góry i jazdę u nas, od XC po DH. Łańcuch spadł mi raz, jak wkręcił się badyl. Ramę zawsze miałem porządnie owiniętą neoprenem lub owijką i tłuczenia albo nie ma albo mi nie przeszkadza, ciężko stwierdzić. Jedyne, co mi w napędzie nie gra to ZEE, którego się pozbyłem - z początku jest ok, ale z czasem cuda się dzieją z tą przerzutką, wygina się a nawet potrafi pęknąć. Jednak za taką kasę chyba nie ma lepszej alternatywy. Drugi minus to manetka ZEE, która chodzi bardzo twardo. Ja do napinacza nie wrócę raczej nigdy, chyba, że zacznę się kiedyś ścigać (buahahhaha!), czyli...never.
Tłuczenie o ramę może wynikać z konstrukcji samej ramy, słabej jakości NW lub luźnej przerzutki, długości łańcucha. Może coś jest nie tak z Twoją konfiguracją, a nie samym systemem jako takim?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1