Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 16 gru 2018, o 20:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [mostek] Controltech FX 45mm
PostNapisane: 7 lut 2013, o 14:52 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Przy okazji kupna piasty dla ppspidera, nabyłem mostek Controltech FX o długości 45mm i wzniosie 5 stopni pod kierownicę 31,6mm. Ma zastąpić NS Quark'a na 25,4mm w sztywnym Giancie.

To małe cudeńko jest w pełni wycinane CNC i waży jedynie 123g! Żeby zbić gramy, nawet śruby ma drążone! Testy zaczną się już niedługo, jak tylko dojdzie kierownica. W Airbike jest świetna promocja na ten kawałeczek aluminium (-72%). Pierwsze wrażenie zrobił świetne. Więcej napiszę, jak tylko zacznie być używany.

Fotka
Obrazek

UPDATE #1

Pierwsze dwie jazdy za mną. Mostek jest założony w ramie Dartmoor Hornet i sparowany z kierownica Spank'a o szerokości 740mm. Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć o nim złego słowa - kokpit jest sztywny i trochę nerwowy. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem do jazdy na nim. Podstawowy plus jest taki, że całość jest cicha i nic nie skrzypi (w porównaniu do kokpitu Renthal'a, który mam w Banshee :/ ).
Napiszę więcej, jak porządnie zmoczę lub zabłocę mostek. Na razie polecam!

UPDATE #2

Przejechałem na mostku i kierze kilkaset kilometrów i jak na razie nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Co najbardziej dziwi, to sztywność całego kokpitu - Renthal Strata Duo + Fatbar niestety mogą się schować w dziurę. Już wiem, co wyleci w następnej kolejności z mojego drugiego roweru.

Podsumowując:
- mostek jest bardzo lekki
- ma fajowe, drążone śruby
- jest bardzo sztywny
- nie wydaje niepokojących dźwięków
- no i jest w modnej ostatnio długości (modniejsze jest już tylko 40mm:)

Strefa czasowa: UTC + 1