Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 17 gru 2017, o 20:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty do platform
PostNapisane: 5 gru 2017, o 18:13 
po "drugiej bazie"

Na forum jeszcze nie znalazłem takiego tematu to też zakładam. Poszukuję dobrych butów które nie będą się ślizgać, nie rozerwą się po 4 miesiącach i w których piny za szybko nie zjedzą podeszwy oraz oczywiście nie będą kosztowały kosmicznie dużo.... Tak więc wszystkich użytkowników dobrego obuwia rowerowego zapraszam do odzewu na czym jeżdżą, opisania zalet i wad i ogólnej opinii ;)

Tytuł: Re: Buty do platform
PostNapisane: 6 gru 2017, o 06:25 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Trochę moich doświadczeń, do tej pory używałem takich modeli:

Shimano AM40 - jedną parę zajechałem i leży w śmietniku, druga dogorywa. Pierwsze buty przetrwały z 4-5 sezonów, drugie jakieś 3. Podeszwa Vibram jest cały czas taka sama, podobnie jak w tych najnowszych modelach. Trzyma dobrze, jak ma się porządne pedały. Mi noga nieraz spadała z Superstarów, ale trzymanie to moje pedzie maja takie se. Obecne Reverse trzymają je jak głupie. Buty są bardzo wygodne, ale woda wlewa się oddychającymi dziurkami z góry i dołu, jakieś chlapnięcia nie przeszkadzają i noga nie moknie, fajna jest klapka na sznurówki, dla mnie świetna sprawa. Syntetyczna skóra z czasem pęka i buty szmacą się w końcu. Podeszwa przeżyje więcej niż góra buta. W dobrej cenie można brać, za pierwsze dałem coś koło 300zł, drugie kupiłem za połowę tej ceny (bo cena czyni cuda :D ). Pewien Piotrek co na Reignie śmiga ma model Am45...chyba :)

Sombrio Shazam Mid-Top - wygodne, trzymają podobnie jak Shimano. Wysoka wersja dodatkowo chroni kostkę, chociaż nie miałem okazji nigdy jej stłuc w żadnych butach. Przez swoją wysokość teudniej się je zakłada, niż niskie buty. Klapka na sznurówki fajna, ale potrafi się sama odrzepić - w Shimano działa lepiej. Na razie wytrzymały ponad 1,5 roku i widać ślady używania, ale myślę, że jeszcze ze 2 sezony wytrzymają conajmniej. Podeszwa praktycznie jak nowa, czego nie można powiedzieć o Shimano po paru miesiącach. Też mają dziurki, przez które może się wlewać woda. Kupiłem za bezcen w Anglii i żałuję, że nie wziałem 2ch par.

Specialized Buzzsaw - superwygodne, superprzewiewne buty, bardzo wytrzymałe, ale tylko na cieplejsze dni - siateczki dość cienkie. Trzymanie na platformach praktycznie zerowe, bo to buty pod bloki, ale niegdy w zatrzaskach nie jeździłem. Skusiłem się kiedyś na nie w jakimś outlecie w Wawie. Nie polecam na platformy.

5.10 Impact VXi - leżą jeszcze w pudełku.

W głębokim śniegu używam wysokich The North Face Hedgehog - podeszwa Vibram + Gore Tex i można cisnąć w las. Buty nierowerowe, ale sprawdzają się jak trzeba, do tego noga sucha, trzymanie spoko, nie ślizgają się przy wprowadzaniu roweru.

Poza tym część chłopaków jeździ w:

Specialized 2FO Flat - ma Marcin z naszego forum.

5.10 jakieś VXi i stare Impact High - ma pewien Paweł P., z obu był bardzo zadowolony. Impacty nosił nawet w zimie, z wyglądu paskudne, ale pancerne. VXi z podeszwą bez jakiegokolwiek wzorku zachęcają do tańców na błocie.

5.10 Freerider - ma Jara i faceless, niech się wypowiedzą.

Uniwersalnego buty na ciepłe i zimne dni raczej nie ma, ale zawsze można się ratować grubymi skarpetami. Szukałbym czegoś na cieplejsze dni, żeby miały jak najmniej otworów, które uprzykszą jazdę jesienią. Zima to inna bajka :)

Napisz, co masz na oku.

PZDR

PostNapisane: 6 gru 2017, o 12:11 
całkiem rozkręcony forumowicz

Na zimę polecam wyłącznie wysokie buty z membraną.
Od kilku zim jeżdżę w butach SALOMON NYTRO GTX M.
Takie wysokie sznuruje się lekko u góry aby w kostce była odpowiednia ruchomość.
Obciskające cholewki spodnie do tego i możemy pokonywać zaspy po pas, a zawsze będzie ciepło i sucho - warto aby miały Gore-tex lub coś podobnego.
Odradzam na zimę niskie buty, bo jak śnieg się dostanie przez cholewkę i roztopi to jedyne co będzie można robić to nawiewać do domu, zanim odmrozimy palce.
Oczywiście to tyczy się zimy ze śniegiem i mrozem, a nie jakiejś takiej śródziemnomorsko-londyńskiej.

Tak jak przedmówca pisał - butów uniwersalnych nie ma. W letnich jest za zimno już poniżej +10st.C.

Obrazek

PostNapisane: 6 gru 2017, o 19:35 
po "drugiej bazie"

Na najostrzejsze śniegi (do luźniejszej jazdy bez skakania po trasach) używam po prostu taktycznych butów daleko za kostkę (takie a'la wojskowe buty). Szukam dokładniej kompromisu lato-jesień który za szybko na deszczu nie wymięknie. Dzięki za wszystkie propozycje.
Osobiście rozmyślam nad następującymi modelami:
-5.10 freerider simple
-5.10 freerider contact
-Shimano am7
Chyba jeszcze trochę poczekam żeby dozbierać kasy (lub aż gwiazdka z prezentami się zjawi :roll: ) i mieć szerszy wybór bo w obecnej sytuacji rodzice chcą mi zakupić buty " KTÓRYCH NIE RUZDUPCZYSZ W TRZY MIECHY" :lol: a gdy zobaczą cenę ponad 400 to już jest "o nie nie nie, TYLEEE za buty?!". Tak przy okazji zauważyłem że w PL jest jakiś problem z dostępnością rowerowych laczków do extremalnej jazdy, jedyne rowerowy.com ma jakąś sensowną ofertę. Macie może jakiś link do sklepu/namiar na sensowny sklep gdzie wybór jest większy?

PostNapisane: 6 gru 2017, o 21:38 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Obczaj jeszcze Terrexy Adidasa, też są na Stealthie. Mam Trail Cross i Slack Cruiser - poza tym, że są niskie nie widzę minusów, a można wyrwać za ok. 200zł (Slack'i), Trail Cruisery ok. 400. Jest też wersja wysoka - Trail Cross Protect ze wstawkami z d3o na kostce. Można znaleźć poniżej 4 stów.
Adidasów używam na codzień, więc nie wiem jak na platformie będą się sprawowały, ale myślę, że źle nie będzie.

A jak nazbierasz konkretną sumę, to jedyny słuszny wybór to OWN, moje buty ostateczne :D

Strefa czasowa: UTC + 1