Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 25 cze 2018, o 06:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Buty do platform
PostNapisane: 5 gru 2017, o 18:13 
po "drugiej bazie"

Na forum jeszcze nie znalazłem takiego tematu to też zakładam. Poszukuję dobrych butów które nie będą się ślizgać, nie rozerwą się po 4 miesiącach i w których piny za szybko nie zjedzą podeszwy oraz oczywiście nie będą kosztowały kosmicznie dużo.... Tak więc wszystkich użytkowników dobrego obuwia rowerowego zapraszam do odzewu na czym jeżdżą, opisania zalet i wad i ogólnej opinii ;)

Tytuł: Re: Buty do platform
PostNapisane: 6 gru 2017, o 06:25 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Trochę moich doświadczeń, do tej pory używałem takich modeli:

Shimano AM40 - jedną parę zajechałem i leży w śmietniku, druga dogorywa. Pierwsze buty przetrwały z 4-5 sezonów, drugie jakieś 3. Podeszwa Vibram jest cały czas taka sama, podobnie jak w tych najnowszych modelach. Trzyma dobrze, jak ma się porządne pedały. Mi noga nieraz spadała z Superstarów, ale trzymanie to moje pedzie maja takie se. Obecne Reverse trzymają je jak głupie. Buty są bardzo wygodne, ale woda wlewa się oddychającymi dziurkami z góry i dołu, jakieś chlapnięcia nie przeszkadzają i noga nie moknie, fajna jest klapka na sznurówki, dla mnie świetna sprawa. Syntetyczna skóra z czasem pęka i buty szmacą się w końcu. Podeszwa przeżyje więcej niż góra buta. W dobrej cenie można brać, za pierwsze dałem coś koło 300zł, drugie kupiłem za połowę tej ceny (bo cena czyni cuda :D ). Pewien Piotrek co na Reignie śmiga ma model Am45...chyba :)

Sombrio Shazam Mid-Top - wygodne, trzymają podobnie jak Shimano. Wysoka wersja dodatkowo chroni kostkę, chociaż nie miałem okazji nigdy jej stłuc w żadnych butach. Przez swoją wysokość teudniej się je zakłada, niż niskie buty. Klapka na sznurówki fajna, ale potrafi się sama odrzepić - w Shimano działa lepiej. Na razie wytrzymały ponad 1,5 roku i widać ślady używania, ale myślę, że jeszcze ze 2 sezony wytrzymają conajmniej. Podeszwa praktycznie jak nowa, czego nie można powiedzieć o Shimano po paru miesiącach. Też mają dziurki, przez które może się wlewać woda. Kupiłem za bezcen w Anglii i żałuję, że nie wziałem 2ch par.

Specialized Buzzsaw - superwygodne, superprzewiewne buty, bardzo wytrzymałe, ale tylko na cieplejsze dni - siateczki dość cienkie. Trzymanie na platformach praktycznie zerowe, bo to buty pod bloki, ale niegdy w zatrzaskach nie jeździłem. Skusiłem się kiedyś na nie w jakimś outlecie w Wawie. Nie polecam na platformy.

5.10 Impact VXi - leżą jeszcze w pudełku.

W głębokim śniegu używam wysokich The North Face Hedgehog - podeszwa Vibram + Gore Tex i można cisnąć w las. Buty nierowerowe, ale sprawdzają się jak trzeba, do tego noga sucha, trzymanie spoko, nie ślizgają się przy wprowadzaniu roweru.

Poza tym część chłopaków jeździ w:

Specialized 2FO Flat - ma Marcin z naszego forum.

5.10 jakieś VXi i stare Impact High - ma pewien Paweł P., z obu był bardzo zadowolony. Impacty nosił nawet w zimie, z wyglądu paskudne, ale pancerne. VXi z podeszwą bez jakiegokolwiek wzorku zachęcają do tańców na błocie.

5.10 Freerider - ma Jara i faceless, niech się wypowiedzą.

Uniwersalnego buty na ciepłe i zimne dni raczej nie ma, ale zawsze można się ratować grubymi skarpetami. Szukałbym czegoś na cieplejsze dni, żeby miały jak najmniej otworów, które uprzykszą jazdę jesienią. Zima to inna bajka :)

Napisz, co masz na oku.

PZDR

PostNapisane: 6 gru 2017, o 12:11 
całkiem rozkręcony forumowicz

Na zimę polecam wyłącznie wysokie buty z membraną.
Od kilku zim jeżdżę w butach SALOMON NYTRO GTX M.
Takie wysokie sznuruje się lekko u góry aby w kostce była odpowiednia ruchomość.
Obciskające cholewki spodnie do tego i możemy pokonywać zaspy po pas, a zawsze będzie ciepło i sucho - warto aby miały Gore-tex lub coś podobnego.
Odradzam na zimę niskie buty, bo jak śnieg się dostanie przez cholewkę i roztopi to jedyne co będzie można robić to nawiewać do domu, zanim odmrozimy palce.
Oczywiście to tyczy się zimy ze śniegiem i mrozem, a nie jakiejś takiej śródziemnomorsko-londyńskiej.

Tak jak przedmówca pisał - butów uniwersalnych nie ma. W letnich jest za zimno już poniżej +10st.C.

Obrazek

PostNapisane: 6 gru 2017, o 19:35 
po "drugiej bazie"

Na najostrzejsze śniegi (do luźniejszej jazdy bez skakania po trasach) używam po prostu taktycznych butów daleko za kostkę (takie a'la wojskowe buty). Szukam dokładniej kompromisu lato-jesień który za szybko na deszczu nie wymięknie. Dzięki za wszystkie propozycje.
Osobiście rozmyślam nad następującymi modelami:
-5.10 freerider simple
-5.10 freerider contact
-Shimano am7
Chyba jeszcze trochę poczekam żeby dozbierać kasy (lub aż gwiazdka z prezentami się zjawi :roll: ) i mieć szerszy wybór bo w obecnej sytuacji rodzice chcą mi zakupić buty " KTÓRYCH NIE RUZDUPCZYSZ W TRZY MIECHY" :lol: a gdy zobaczą cenę ponad 400 to już jest "o nie nie nie, TYLEEE za buty?!". Tak przy okazji zauważyłem że w PL jest jakiś problem z dostępnością rowerowych laczków do extremalnej jazdy, jedyne rowerowy.com ma jakąś sensowną ofertę. Macie może jakiś link do sklepu/namiar na sensowny sklep gdzie wybór jest większy?

PostNapisane: 6 gru 2017, o 21:38 
Moderatorzy globalni

Obczaj jeszcze Terrexy Adidasa, też są na Stealthie. Mam Trail Cross i Slack Cruiser - poza tym, że są niskie nie widzę minusów, a można wyrwać za ok. 200zł (Slack'i), Trail Cruisery ok. 400. Jest też wersja wysoka - Trail Cross Protect ze wstawkami z d3o na kostce. Można znaleźć poniżej 4 stów.
Adidasów używam na codzień, więc nie wiem jak na platformie będą się sprawowały, ale myślę, że źle nie będzie.

A jak nazbierasz konkretną sumę, to jedyny słuszny wybór to OWN, moje buty ostateczne :D

PostNapisane: 25 gru 2017, o 00:07 
po "drugiej bazie"

No i mamy święta - a święta to... PREZENTY :D Tak więc poszperałem trochę w internetach i znalazłem ciekawą alternatywę dla mocarnie drogich five ten'ów, a mianowicie: ONeal Pinne Flat Pedal. Są 2 wersje: "normal" za ok. 290 zł i "pro" za ok. 330 zł która posiada podwyższenie za kostkę od strony wewnętrznej. Ogólnie poza tym podwyższeniem różnic nie ma. Zamówiłem wersję "pro". Powinny dojść przed nowym rokiem, mam nadzieję że trafiłem z rozmiarem i będę mógł szybko opisać ferst look oraz wrażenia z jazdy ;)

PostNapisane: 26 gru 2017, o 06:33 
Moderatorzy globalni

Ciekawa opcja. Czekam na obczajenie na żywca. Z fot widać, że nie mają wentylacji na przodzie - duży plus jak dla mnie. Podeszwa wygląda ciekawie, tak inaczej :)
Też bym dopłacił te 4 dychy do ochrony kostki. Opinie rzędu 4* na 5 dobrze zapowiadają buciory.

PostNapisane: 22 sty 2018, o 21:01 
po "pierwszej bazie"

Stoję przed kupnem butów. Możesz już coś powiedzieć na temat ONeal Pinne Flat Pedal?

PostNapisane: 22 sty 2018, o 21:33 
po "drugiej bazie"

Podeszwa w stylu vansów. Trzyma przyjemnie, nie ślizga się, ale chwilę zajmuje zanim znajdzie się dobrą pozycję stopy na platformie (może też kwestia platformy, ale nawet jak stanie się na połowie platformy to noga nie spada). But praktycznie nieprzemakalny, jedyne gdzie woda może się wślizgnąć to otwory na sznurowadła. Przód dosyć twardy, spokojnie wytrzyma wyskoki kamieni spod kół. Z minusów to będzie brak przyczepności na błocie - po prostu ślizgawka i tyle. Jak jakieś szczególne pytania o coś to dawaj, nie wiem co mogę jeszcze o nich powiedzieć.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 13:19 
po "pierwszej bazie"

Widziałem właśnie, że VANSowata podeszwa. Chyba zostanę przy vansach (mam juz 5 par :p)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1