Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 20 wrz 2018, o 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: [rękawiczki] Fox Dirtpaw
PostNapisane: 12 sty 2013, o 21:42 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
To może zacznę od moich pierwszych rękawiczek z długimi palcami, czyli Fox Dirtpaw.
O takie:
Obrazek

Kupione w Intersporcie w Krakowie chyba w 2007 roku za kosmiczne pieniądze (ok. 150zł).

Rękawiczki dobrze skrojone, przewiewne, zapinane na wygodny i mocny rzep (do tej pory nie zniszczony). Na końcach palców silikonowe wstawki żeby palce pewnie trzymały dźwignię hamulca. Niestety wstawki zaczęły odpadać po pierwszej jeździe. Obecnie nie ma po nich śladu. Poza odpadającym silikonem reszta nadruków trzyma się. Dzielnie służyły mi przez jakieś 3 sezony. Niestety zaczęły się przecierać i rozrywać na palcach wskazujących i kciukach - nie z jazdy, a z operowania łopatą, piłką, od przerzucania gałęzi i kamieni, czyli od momentu jak zająłem się budowaniem tras. Myślę, że przy normalnym użytkowaniu przetrwały by jeszcze co najmniej 2 sezony. Do tego puściły na nadgarstku od naciągania ich na rękę (ale tylko na lewej). Nie pamiętam, żeby śmierdziały po spoceniu (a są takie, które walą niemiłosiernie :/ ).

W tej chwili są pocerowane i pomagają mi majtać łopatą na wszystkie strony!

Moim zdaniem rękawiczki warte max 70-80zł. Głupi byłem, że wywaliłem na nie tyle kasy. Nauczyłem się, żeby kupować na CRC kilka par po 40-50zł, albo na Allegro w zbliżonych cenach :)

PLUSY:
+ dobre wykonanie, mimo odpadających silikonowych wstawek
+ mocny rzep
+ przewiewne
+ gumowe wstawki chroniące spełniają swoje zadanie, nie odpadają
+ ładne, bo czarno-białe:)

MINUSY:
- odpadający silikon z paluchów
- nie wytrzymują nadmiernego leśnego ciorania - przecierają się palce
- w moim przypadku za wysoka cena
- nie każdemu podejdzie ich ascetyczny wygląd (black&white), na szczęście są inne opcje kolorystyczne

Wiem, że kilka osób z forum ich używa (nowszych wersji), więc zachęcam do dodawania opinii o Dirtpaw'ach. Ja dorzucę zdjęcia swoich w obecnym stanie jak będzie światło za oknem.
PZDR

Strefa czasowa: UTC + 1