Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 22 lut 2018, o 07:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Maxxis Xenith
PostNapisane: 29 cze 2010, o 22:46 
nieśmiały forumowicz

Maxxis Xenith - jak to się ma do rzeczywistości, nigdy nie jeździłem na takim szosowym bieżniku, cena jest atrakcyjna, warto wydać z te 100zł ? na szosowe śmiganie? Chyba w naszych okolicach ich na sklepie nie mają, wiec czekam na rady do piątku, żeby się zdecydować czy z krk przywieść. :)

Tytuł: Re: Maxxis Xenith
PostNapisane: 1 lip 2010, o 09:31 
całkiem rozkręcony forumowicz

Ja na nich jeździłem, mam jeszcze jedną chyba.
- są całkiem lekkie nawet z drutem, łatwo się przyśpiesza
- guma w nich jest taka miękka aby dobrze trzymać się na zakrętach
- ale ostre kamyczki, po których nie da się nie jechać na naszych asfaltach - robią na powierzchni mnóstwo dołków czy dziurek, co jednak wpływu na nic nie ma.
- opony ciche

Jeździłem na nich chyba ze dwa sezony i nic się nie działo, czego nie mogę powiedzieć o Schwalbe Kojak 2.0, która mi się jedna zaczęła rozklejać.
Tak więc gdybym kupował nowe slicki to bym najprawdopodobniej również Xenitha kupił znowu.

Jeżeli nigdy na czymś takim nie jeździłeś to odczujesz to jakbyś się stał torpedą hehe
Jeśli na asfalcie jechałeś na luza ze 20 km/h na terenowych to na tych będziesz jechał jeszcze z mniejszym wysiłkiem tak ponad 30 km/h.
Tylko uważaj na mokrym i (lub) zanieczyszczonym piaskiem czy ziemią asfalcie!!!
W zakręcie można się wówczas łatwo wyłożyć.
Tak samo w jeździe miejskiej - możliwość uzyskiwania ogromnej, w porównaniu z oponami terenowymi, prędkości - zachęca do szaleństwa, a przyczepność na slickach w hamowaniu jest słabiutka.
Po twardym terenie jeździ się w nich bez problemów, na pisaku czy w błocie w ogóle się nie da.
No i jeszcze jedna sprawa - jako, że to 1,5 to w porównaniu z dużymi terenowymi oponami - będziesz jechał w nieustannych drgawkach, szczególnie gdy napompujesz na maxa.

Strefa czasowa: UTC + 1