Roztocze MTB

Pierwsze forum rowerowe Roztocza i okolic
Teraz jest 25 cze 2018, o 02:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: (platformy) Dartmoor Stream
PostNapisane: 19 gru 2017, o 19:26 
po "drugiej bazie"

Od dłuższego czasu posiadam platformy od dartmoora model stream więc chciałbym się podzielić w Wami moją opinią na ich temat. Można dorwać je już od ok. 70zł. Najpierw zarzucę specyfikację:
Rozmiar: 90x95mm
Wysokość: 18mm
Łożyska: Kulkowe
Waga: ~450g
Piny: 10 na stronę, 6 wymiennych

A teraz do rzeczy: po kupnie przez pierwszy miesiąc platformy super trzymały, pierwsze 3-4 dni ciężko chodziły ale dotarły się i potem było git. Po 2 miesiącach minimalne luzy (wyczuwalne ręką, w trakcie jazdy bez różnicy), piny straciły na ostrości. Po ok. 6 miesiącach (stan obecny) luzy pod ręką dalej takie same, platformy kręcą się bez żadnych oporów. Ale w jeździe przy minusowych temperaturach zauważyłem problematyczną budowę samej platformy: małe ząbki w kształcie piramid które są rozmieszczone dookoła platformy (zachęcam do zajrzenia w grafice google jak to wygląda, nie umiem dobrze opisać) łapią wodę + breję śniegową i błoto. Jak się odstawi na chwilę rower to wszystko pięknie zamarza równo z wysokością pinów i nagle magicznie znika przyczepność. Ja dokonałem ghetto przeróbki (spiłowanie ząbków pilnikiem) + przy okazji wymieniłem oryginalne piny (o tyle dobrze,że jest standardowy gwint) na dłuższe śrubki ze sklepu ze śrubkami :P Można zaoszczędzić kilkanaście złotych zamiast kupować nowe oryginały. W najbliższym czasie dam znać czy przeróbka działa i pewnie podrzucę fotkę jak to wygląda. Ogólnie polecam, w tej cenie nic lepszego nie będzie ;)

Tytuł: Re: (platformy) Dartmoor Stream
PostNapisane: 19 gru 2017, o 19:59 
Moderatorzy globalni

Rower: Intense Uzzi
Śruby dociskowe zawsze dobre. Ja u siebie zaczynałem od długości 8mm, w tej chwili założone mam juz 12mm :D
W tej chwili jeśli miałbym jakieś platformy nabierać, to tylko z Ali, takie jak ma Tomek w Norco.

Tytuł: Re: (platformy) Dartmoor Stream
PostNapisane: 25 gru 2017, o 00:15 
po "drugiej bazie"

#Udpate 1 25.12.2017
Pierwsze testy przeróbki w warunkach zimowej brei zrobione. Jadąc po mieście w zwykłych zimowych butach jest git, but nie ślizga się, piny które wkręciłem na tyle długie, że pomimo głębokiego "bieżnika" podeszwy i tak dają radę się wgryźć. W testach na trasie w Krasnobrodzie platformy wypadły znakomicie: spiłowanie tych drobnych ząbków okazało się strzałem w dziesiątkę! Teraz błoto i lód nie mają się do czego przyczepić więc nie trzeba czyścić platformy po każdym zjeździe. W porównaniu do oryginalnych pinów (jadąc w tych samych butach) przyczepność o wiele lepsza, zastanowię się nad minimalnym skróceniem pinów bo jak już się stanie to ciężko nogę poprawić (ale jednak nawet jak źle się stanie to i tak but trzyma się swojego miejsca). Kolejną recenzję przeróbki dodam pewnie na wiosnę jak już oblatam je w głębszym błocie ;)

Strefa czasowa: UTC + 1